Підлуцький Олексiй Георгiйович

Кандидат економічних наук, доцент.

Народився 10 квітня 1956 року в м. Києві. Кандидат економічних наук доцент Підлуцький працює доцентом кафедри періодичної преси Інституту журналістики Київського національного університету ім. Тараса Шевченка з вересня 2003 року, викладає в університеті журналістську майстерність, веде майстер-клас, є знаним журналістом-аналітиком, публіцистом, організатором роботи журналістських колективів, пише художню прозу.

У 1977 році закінчив з відзнакою економічний факультет Київського державного університету. Працював у Центральному Статистичному Управлінні УРСР, у 1979-1983 роках навчався в аспірантурі Київського політехнічного інституту, в 1984 році захистив дисертацію на тему „Вплив зростання органічної будови виробництва на економію живої праці в умовах розвинутого соціалізму” на здобуття вченого ступеня кандидата економічних наук. У 1983-1994 роках працював викладачем, доцентом, заступником декана факультету по роботі з іноземними студентами в Київському політехнічному інституті. В 1992 році був одним з засновників першої в Україні кафедри промислового маркетингу в КПІ. В 1994-1997 роках навчався в докторантурі Інституту економіки НАН України.

З 1992 року спочатку паралельно з науково-викладацькою роботою, а з 1997 року – виключно – професійно займається журналістсько-редакційною роботою. Був головним редактором першої в Україні недержавної економічної газети „Фінансовий Київ”, заступником головного редактора-шефом Київського редакційного бюро журналу „Ukraine Report” (Мюнхен), кореспондентом Київського бюро Української служби радіостанції „Свобода”, редактором відділу міжнародної політики та інформації газети „День”, першим заступником головного редактора газети „Україна і світ сьогодні”, прес-офіцером прес-служби Папи Івана Павла ІІ під час його візиту в Україну, редактором економічного відділу та заступником головного редактора газети „Правда України”, головним редактором інформаційного видання Представництва Європейської комісії в Україні «Євробюлетень» . У 1995-96 роках вчився в докторантурі Українського вільного університету (м. Мюнхен), в 1997 році прослухав просунутий двомісячний курс журналістської майстерності в Академії Клаузенгоф (м.Рьоде, Німеччина).

Загальний науково-педагогічний стаж Олексія Підлуцького нині складає 18 років.

З вересня 2003 року працює доцентом кафедри періодичної преси. Читає курси „Вступ до спеціальності”, „Журналістський фах”, ”Інформаційні жанри”, „Журналістська майстерність”, „Репортерська праця”, керує практикумом з фаху, веде майстер-клас.

Доцент Підлуцький є автором 76 наукової та науково-методичної праці, зокрема 1 монографії, 5 методичок та 70 статей. 23 з цих праць опубліковано за кордоном – у Німеччині, Франції, Хорватії, Словаччині та Росії. Окрім того має понад 1300 публікацій в періодичній пресі. Основна тематика газетних публікацій – економічне життя України, проблеми міжнародних відносин та геополітики. Книга Підлуцького „Постаті ХХ століття” стала першим виданням в «Бібліотеці «Дзеркала Тижня» і витримала два видання – перше 2004 року та друге 2007 року. Стаття про Підлуцького є в енциклопедії „Хто є хто в Україні”, Київ, 2001.