English versionЛілія Золотоноша: «Заради світу існую, заради світу творю»

12 березня в Фонді культури України відбулося вручення щорічної літературної премії імені Олександра Олеся поетці Лілії Золотоноші.

На урочистому вечорі авторка декламувала свої вірші, присвячені переважно жіночій тематиці, та розповідала про творчий шлях, який привів її до премії так «несподівано просто і несподівано добре». На поетичній ниві Ліля Золотоноша близько двадцяти років, які «відгукнулися» очікуваним визнанням і розумінням у 2014-му. «Що то за солдат, який не мріє бути генералом», ― натякала пані Ліля на майбутні преміальні плани. Звернувшись до загальнонаціональних подій, поетка зазначила, що «Україна єдина в своїй мудрості». І запевнила, що поїде у Севастополь «підбадьорювати моряків», якщо Спілка письменників порадить їхати в Крим. Вона також висловила своє захоплення «Сумському земляцтву», яке, власне, й вручало нагороду.

У ході вечора заслужений діяч мистецтв України Михайло Шевченко запевнив, що «творчість нам всім допоможе», а особливо творчість такої «світлої і прекрасної» людини як пані Ліля. Спілкування з нею, за його словами, має «особливий шарм», бо на кожному є «та основна печать», яку він носить.

«Завдяки «Земляцтву» ми маємо можливість створювати те, що неможливо зруйнувати», ― зазначив на врученні меценат Віталій Олегович Демидко. І додав декілька слів про себе. А саме, що допомагає «збереженню традицій української літератури», надсилає лірику «майбутнім поколінням» й отримує задоволення від спілкування з людьми, бо «дуже близький до поезії».

Відгукнулась також заслужена артистка України Рижова Світлана Федорівна, яка має в репертуарі 22 пісні на слова поетки, серед яких, зокрема, радіо-хіт «Ресторанный шум». Вона висловила свою любов до «цікавої і жіночної поетеси», побажала їй енергії і пообіцяла, що вони й надалі будуть створювати хіти, без яких нація стане «жорстокою».

Дещо іншої думки про почуту поезію виявилася випадкова слухачка Олександра ― вчителька хімії. Їй вона видалася «наївною» як перші вірші школярів. А літературний критик Ірина Славінська на прохання оцінити доробок Лілі Золотоноші, на жаль, зазначила, що не знає такої поетки. У будь-якому разі, як пише сама пані Лілія, вона існує і творить абсолютно альтруїстично ― «заради світу».

 

ІНФОРМАЦІЙНА ДОВІДКА: Премія Олександра Олеся була заснована громадською організацією «Сумське земляцтво у місті Києві». Вона присуджується щорічно напередодні Великодня за українськомовні поетичні книги. Складається із диплому, нагрудного знаку та грошової винагороди. Від часу заснування цієї премії її лауреатами стали відомі українські поети: Людмила Овдієнко, Юрій Назаренко, Микола Гриценко, Антонія Цвіт, Олекса Ющенко, Володимир Мордань, Микола Петренко, Валерій Бойченко, Олександр Вертіль, Михайло Пасічник та інші.

 

Алла Вовк