English version

Журналіст Ґарет Джонс: студентсько-викладацький проект до 85-ї річниці пам’яті жертв Голодомору

Статті британського журналіста Ґарета Джонса про Голодомор в Україні 1932–1933 років вперше побачили світ українською мовою завдяки бакалаврському проекту кафедри видавничої справи та редагування — книжковому виданню «Журналіст Ґарет Джонс» (авторки ідеї та керівниці проекту — доценти Ярослава Прихода та Марина Женченко).

Студентки Валентина Пасічна і Олена Тищук дібрали і переклали вісімнадцять статей, майстерно написали передмову і біографію британського журналіста Ґарета Джонса, який тричі їздив до СРСР і першим з іноземних журналістів від свого імені заявив світові про голод в Україні 1932–1933 років.

Ґарет Джонс «ходив із блокнотом від хати до хати, записуючи все, що чув і бачив. А чув він передсмертні стогони і бачив голод».

Це книжка про нашу історію, КНИЖКА-ПАМ’ЯТЬ.

Місія видання: «розказати, хто був Ґарет Джонс — ключовими штрихами і без солодкавості».