Виставка «Єврейський науковий інститут у Вільні. Витоки легенди»

З 1 по 13 листопада в Національному музеї Тараса Шевченка відбудеться виставка, присвячена Єврейському науковому інституту в Вільнюсі (YIVO). Відкриття виставки відбудеться 1 листопада о 19:00. Організаторами виставки є Національний музей Тараса Шевченка, Інститут культури Литви.

Виставка присвячена початкам Єврейського наукового інституту (ЄНІ) у Вільнюсі, вона відкриває цікаві свідчення культурницької діяльності цієї установи, що донедавна зберігалися в державних архівах Литви й не були відомі широкому загалу. Організатори виставки приділили увагу й трагічному завершенню діяльності інституту. Виставка показує, як ЄНІ вплинув на національне й інтелектуальне піднесення єврейства не лише у Віленському краї, а й у всій Центральній та Східній Європі.

Куратори виставки: Лара Лемпертєне, Ґедре Янкевічюте.
Дизайнер: Ліна Бастене.

2 листопада о 13:00 у рамках виставки пройде семінар «Модернізм у єврейській культурі міжвоєнного періоду».
Зареєструватися на семінар можна, надіславши лист (ПІБ, посада, контакти) на електронну адресу: shevchenkoinkiev@gmail.com

Учасники семінару: доктор Ірина Сергєєва, доктор Олексій Сінченко, художник Пінхас Фішель, доктор Ґедре Янкевічюте, доктор Міндауґас Квєткаускас, доктор Лара Лемпертєне, Людмила Шолохова кандидат наук і директор архівів бібліотеки YIVO інституту єврейських досліджень. Учасники семінару обговорять ці процеси в порівняльній перспективі, беручидо уваги інтелектуальний і творчий розвиток єврейської громади в загальному контексті цього плідного у світовій культурі напрямку.

Додаткову інформацію про захід Ви знайдете у прикріплених файлах.

YIVO у Вільні. Витоки легенди

YIVO в Вильнюсе. Начало легенды