Назви київських вулиць: якими їм бути? (Круглі столи на тему столичної топонімії, топонімічної політики і ролі ЗМК)

Пропонуємо вашій увазі матеріали засідань круглих столів, присвячених сучасній топонімії міста Києва та ролі мас-медіа у висвітленні актуальних процесів у цій сфері.
Серія з трьох круглих столів відбулася з ініціативи викладачів і студентів Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка на базі кафедри мови та стилістики в період з 2008 по 2011 рік. У цих науково-практичних заходах узяли участь відомі дослідники столичної топонімії – києвознавці, історики, мовознавці, соціологи, журналісти, представники владних інституцій, а також студенти і аспіранти, зацікавлені цією темою.
З огляду на те, що суспільний інтерес до питань топонімічної політики останнім часом значно зріс (насамперед, у зв’язку з процесами декомунізації, що активізувалися після Революції Гідності), вважаємо, що публікація цих матеріалів буде на часі. Більша частина проблем, порушених учасниками обговорення за круглим столом, не лише не втратила своєї значущості, а й видається сьогодні ще більш актуальною: адже дискусія переважно точилася навколо підходів до найменування й перейменування вулиць та інших топографічних об’єктів Києва. А саме в цій площині перебуває центр ваги декомунізаційних процесів у столиці України, де триває зміна назв, пов’язаних із тоталітарним минулим.
Сподіваємося, що думки, висловлені учасниками круглих столів, стануть у пригоді і під час громадського обговорення топонімічних змін, і в ході розроблення нових концептуальних підходів у цій суспільно важливій царині, і як допоміжний матеріал для журналістів, які висвітлюють топонімічну тематику.
Стенограми подано в скороченому вигляді.
Toponym_Kyiv_2008
Toponym_Kyiv_2009