То скільки ж в Україні факультетів журналістики?

З цим запитанням портал МediaOsvita звернувся до голови Науково-методичної комісії з журналістики та інформації при Міністерстві освіти і науки України, директора Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка професора Володимира Різуна.

img_5697_5531

У ЗМІ називають від 50 до 82 факультетів, а кількість випускників зашкалює: останні дані, оприлюднені на українсько-іспанському форумі, що відбувся на базі Інституту журналістики, 10 300 випускників щороку.

Володимир Володимирович Різун надав наступну інформацію:

Ніколи ніхто не звертався до Інституту журналістики за даними про кількість навчальних закладів та випускників. Коли запитуєш, звідки ви взяли ці цифри, посилаються чомусь на ОБСЄ.

За даним Інституту журналістики, а вони чи не найточніші, в Україні станом на 2011 рік діяв 51 навчальний заклад, де готують фахівців у галузі освіти 0303 «журналістика та інформація», куди входить підготовка журналістів, видавців і редакторів, рекламістів і фахівців зі зв’язків із громадськістю. Останнім часом кілька університетів розпочали підготовку фахівців і в галузі освіти «специфічні категорії» для підготовки магістрів із медіакомунікацій. Це вид магістратури, для якої не існує профільного бакалаврату.

Читати далі.

Залишити відповідь